Alpine představil nový Alpine Style infotainment vhodný pro Fiat Ducato 3, Citroen Jumper 2 a Peugeot Boxer 2. X901D-DU nabízí obrovský 9-palcový dotykový displej, který je nainstalován off-set z palubní desky, díky tomu ho lze perfektně obsluhovat ze sedadla řidiče. Díky tomu je velmi snadné sledovat a ovládat navigační mapy a další funkce. Systém také nabízí mnoho doplňků potřebné pro řidiče karavanů a obytných vozů.

Alpine X901D-DU

Navrženo pro Fiat Ducato 3 a podobné obytné automobily

X901D-DU je určena výhradně pro Fiat Ducato 3 (typ 250/251 modelový rok 2006 a novější včetně 2011 a 2014 facelifts), Citroen Jumper 2 a Peugeot Boxer 2. Je kompatibilní s vozidly s 1DIN rádiem nebo s rádiovou přípravou. Instalace je jednoduchá a nevyžaduje žádnou změnu v přístrojové desce. Pokud má váš obytný automobil  instalované 2DIN rádio nebo navigaci, můžete stále přejít na X901D-du, je k tomu ale zapotřebí několik dalších dílů.

Alpine X901D-DU

Snadná obsluha z místa řidiče

Přístupnost je důležitým faktorem, zejména při dlouhých jízdách, kdy budete často měnit rozhlasové stanice nebo změnit nastavení navigace. Systém Alpine Style je navržen v konfiguraci off-set z palubní desky – a to přiblížením k řidiči, aby byl snadno dosažitelný bez předklonu. Přidali jsme velké ovládací tlačítka pod displej pro snadný přístup k hlavním zdrojům, hlasitosti, telefonu a další.

Alpine X901D-DU

Perfektní design

Rám displeje X901D-du je v provedení lesklé černé barvy a obsahuje tmavě chromovaný barevný rámeček, díky tomu dokonale zapadá do palubní desky Fiata Ducato. Vypadá jako volně plovoucí díky svému off-set designu. Srdcem systému je obrovský dotykový 23 cm displej. Obrazovka – ve skutečnosti se jedná o stejnou velikost, kterou má displej Apple iPad®. Díky tomu lze velmi snadno sledovat navigační mapy, stejně jako čísla a text na obrazovce během jízdy. Pochopitelně to přispívá k větší bezpečnosti jízdy – méně času při pohledu na obrazovku znamená více času při pohledu na silnici. Na obrazovce se objeví tlačítka ve velké velikosti, což činí tento produkt velmi uživatelsky přívětivý. Součástí je Bluetooth hands-free mikrofon, který je ukryt v rámu displeje.

Pokud je váš Fiat Ducato vybaven ovládacími tlačítky na volantu, můžete je použít také s přístrojem X901D-DU. Systém Alpine Style je plně napojen na elektroniku vozidla a přijímá všechny ovládací tlačítka na volantu, jako je ovládání hlasitosti, telefonu, hlasové ovládání a vypnutí zvuku. To je dalším prvkem, který přispívá k pohodlí a bezpečnosti jízdy ve vašem obytném voze.

Alpine X901D-DU

Dokonalá navigace pro karavany

Už jste někdy na cestách uvízl se svým obytným autem, protože vozovka  nebyla dost široká nebo most před vámi nebyl dostatečně vysoký, aby váš automobil bezpečně projel? Taková situace může nepříjemně změnit požitek z vašeho cestování. Na rozdíl od běžných automobilových navigačních systémů má Alpine Style ,,Camper“ navigační systém mnoho triků v rukávu jak zabránit takovým situacím: s miliony bodů zájmu, individuálním nastavením profilu vozidla, TMC přesměrováním, možností doplnění POI, např. kempů, parkovišt, odpočívadel atd. (například z Kemp Schaf), včetně 5-ti hvězdičkového hodnocení uživatelů vám pomůže dorazit do cíle bez stresu. X901D-DU využívá navigační systém iGO Promo NextGen s mapovým podkladem pro 48 evropských zemí.

Nastavení profilu vozidla

Pokud zadáte informace o svém karavanu (například délka, šířka, výška , tažení přívěsu, atd), bude navigační systém Alpine Style brát v úvahu pouze trasy vhodné pro váš vůz. Jedná se o mimořádně důležitou funkci pro majitele karavanů, která vám může ochránit před vjezdem do slepých uliček, úzkých silnic a před následujícím frustrujícím pátráním po alternativních trasách.

Importovatelná databáze POI (kempy, parkoviště, odpočívadla atd.) 

X901D-DU obsahuje databázi tisíce kempů po celé Evropě, pokud budete chtít databázi rozšířit je možno použít volitelné kempové POI databáze, jmenovitě třeba ACSI Camping Guide nebo Camping Schaf. Takové databáze je možné zakoupit on-line a následně importovat do X901D-du.

Alpine X901D-DU

Zábava na velké obrazovce

Systém Alpine vám umožní vychutnat si filmy, hudební videa nebo televizní pořady z mnoha různých zdrojů, jako jsou DVD z volitelné optické jednotky, zařízení USB, nejnovější smartphony s výstupem HDMI nebo přenosných video zařízení (pomocí přídavných kabelů nebo adaptérů). Můžete také připojit váš iPod nebo iPhone, aby jste si užili váš video obsah na 9ti-palcovém displeji s vysokým rozlišením.

Fotogalerie Alpine X901D-DU

Specifikace a více info na: Alpine

zdroj a foto: alpine