Největší evropský výrobce obytných automobilů a karavanů, Erwin Hymer Group se dohodl s Constantine Group PLC, investiční společností se sídlem nedaleko Londýna na převzetí 100 procent akcií předního britského výrobce obytných automobilů a karavanů Explorer Group Ltd., včetně všech dceřiných společností.

Erwin Hymer Group kupuje britský Explorer Group

Explorer Group Ltd. bude nyní známý jako Erwin Hymer Group UK Ltd., a jeho novým generálním ředitelem bude Robert Quine, který působil jako generální ředitel společnosti The Explorer Group Ltd.

Explorer Group se sídlem v Consett, nedaleko Newcastlu na severu Anglie, působí na britském trhu od roku 1964 a v současnosti zaměstnává 400 zaměstnanců. Se svými značkami Buccaneer, Compass, Elddis a Xplore byla skupina schopna neustále zvyšovat svůj podíl na trhu ve Velké Británii. S podílem 11 procent (obytné automobily) a 17 procent (karavany) je skupina Explorer Group jedním ze tří předních výrobců působících v tomto segmentu ve Velké Británii.

Vedení skupiny Explorer Group má vynikající znalost trhu ve Velké Británii a je tak pro Erwin Hymer Group ideálním partnerem pro rozšiřování svých aktivit v této zemi. „Díky získání skupiny Explorer Group Ltd., posilujeme naši angažovanost ve Velké Británii. Jako přední evropský výrobce, vidíme na druhém největším evropském trhu s obytnými automobily a karavany strategické příležitosti.“ uvedl Martin Brandt, generální ředitel společnosti Erwin Hymer Group AG & Co. „Naším cílem je dále rozšířit naši silnou pozici v Evropě a stát se světovým dodavatelem vysoce kvalitních obytných automobilů a karavanů.“

Reklama