Alkovny se v posledních letech staly typem obytných vozidel, kterému se na evropském trhu příliš nedaří, v důsledku čehož mnozí výrobci jejich výrobu ukončili. Zájem o nich přetrvává ještě v půjčovnách, zejména pokud se jedná o uspořádání, do kterého se vejde mnoho lidí a které lze řídit s řidičským průkazem typu B. Společnost LMC využívá svých odborných znalostí v oblasti lehkých konstrukcí a odpovídá na tuto příležitost. Na CMT 2024 představila alkovnu pro šest osob, která má technicky přípustnou celkovou hmotnost nižší než 3,5 tuny.

Důraz na lehkou konstrukci řady LMC Tourer

LMC rozšiřuje svou mladou řadu obytných vozů Tourer o další model a po čtyřech letech absence zařazuje do portfolia opět výrazný design s výklenkem. Díky oddělenému prostoru pro spaní nad kabinou řidiče je karoserie výrazně vyšší než u modelů Tourer Lift s variantami se spouštěcím lůžkem. Novinka s retro designem dosahuje výšky 3,05 metru. Při navrhování alkovny sehrála důležitou roli hlavně otázka hmotnosti. Výsledkem je vůz, který má délku sedm metrů a díky odlehčenému rámu prázdnou hmotnost pod 2 700 kilogramů. I s plným obsazením a zavazadly pro šest lidí se mu papírově daří udržet pod 3,5 tunami.

Přečtěte si také:  Kompaktní kempingový minivan Etrusco Urban Camper se čtyřmi lůžky na bázi Renaultu Trafic
LMC Tourer A 690 G
LMC Tourer A 690 G, foto: LMC

Téma bezpečnosti je pevně zakotveno v podstatě značky LMC a hraje hlavní roli při navrhování výrobků. V případě výklenku LMC Tourer se to odráží v celoplošném obložení z GRP sklolaminátu (boční stěny, podlaha, střecha a zadní stěna), které zaručuje ochranu při nepříznivém počasí.

Klasické vnitřní uspořádání

Skupinu sezení za sedadlem řidiče tvoří dvě lavice naproti sobě se stolem. Jídelní kout alkovny LMC Tourer je standardně konstruován pro čtyři osoby ke stolování. V případě potřeby se do stolu se vloží prodlužovací deska a lavice na obou stranách se rozšíří o další polštáře. Rozměry skupiny k sezení jsou 108 x 63 cm, při jejím rozšíření a použití nástavce se zvětší na 143 x 63 cm.

LMC Tourer A 690 G
LMC Tourer A 690 G, foto: LMC

Za sezením je umístěna toaletní část s chemickou toaletou. Samostatný sprchový kout, který je od prostoru s umyvadlem a WC oddělen závěsem. Zásobu vody má na starosti nádrž na čistou vodu o objemu 100 litrů. Nádrž na odpadní vodu má objem 98 litrů.

LMC Tourer A 690 G
LMC Tourer A 690 G, foto: LMC

Na druhé straně alkovny je kuchyňská část s varnou deskou se třemi hořáky, dřezem včetně velké zásuvky a dvou prostorných skříněk. Ke kuchyňskému bloku přiléhá směrem k ložnici 131 litrová kompresorová chladnička, která sousedí s šatní skříň s kolejnicí. Pod lednicí a šatní skříní je spodní skříňka.

Přečtěte si také:  Nový VANTourer Urban V-Class: kempingový minivan s nádechem luxusu
LMC Tourer A 690 G
LMC Tourer A 690 G, foto: LMC

Ložnice nabízí příčnou manželskou postel o rozměrech 208 x 143/120 cm. Další pohodlné místo pro spaní pro dvě osoby poskytuje výklenek nad kabinou. Rozměry této postele jsou 213 x 140 cm. Při cestování šesti osobami lze jídelní kout přeměnit na postel 108 x 63 cm.

LMC Tourer A 690 G
LMC Tourer A 690 G, foto: LMC

Atraktivní a rozsáhlé standardní vybavení

Na rozdíl od srovnatelných modelů konkurence se společnost LMC rozhodla pro rozsáhlou standardní výbavu. Díky naftovému topení Truma Combi 4D je Tourer A 690 G vhodný pro zimní použití, a proto je zajímavý i pro celoroční karavaning. LMC Tourer A 690 G má ve standardní výbavě mimo jiné také couvací kameru a 95 Ah AGM baterii. Mezi další působivé detaily standardní výbavy patří otočná sedadla kabiny, čalounění ze 100% recyklovaného PET s funkcí Easyclean a zadní garáž s užitečnou hmotností 250 kg, upevňovacími lištami, osvětlením a zásuvkou na 230 V.

Přečtěte si také:  Nezávislá a stylová řada Hymer ML-T prošla rozsáhlou inovací vzhledu, soběstačnosti a konektivity
LMC Tourer A 690 G
LMC Tourer A 690 G, foto: LMC

Specifikace LMC Tourer

LMC Tourer A 690 G
LMC Tourer A 690 G, foto: LMC
LMC Tourer A 690 G
LMC Tourer A 690 G, foto: LMC

Základní vůz: Fiat Ducato / Citroën Jumper
Převodovka: 6stupňová, manuální
Provozní hmotnost: 2.875 kg
Max. povolená hmotnost: 3.500 kg
Délka: 699 cm
Šířka: 232 cm
Výška: 305 cm
Cena: 67.400 eur*

Nový model LMC A 690 G Tourer bude pro koncové zákazníky k dispozici od léta 2024, přičemž na výběr bude základní vůz Fiat Ducato nebo Citroën Jumper. Cena novinky LMC Tourer začíná na 67.400 eurech* za verzi na bázi Citroënu o výkonu 140 k.

Zdroj: LMC

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

LMC Caravan GmbH & Co. KG

LMC je zkušený výrobce obytných automobilů, obytných van a karavanů pod záštitou skupiny Erwin Hymer Group. V závodě Sassenberg v Münsterlandu společnost již více než 65 let vyrábí ve vlastním výrobním závodě vozidla pro volný čas, která se vyznačují vysokou kvalitou, odolností, bezpečností a mnoha chytrými nápady, které umožňují bezstarostné cestování.

Domovská stránka výrobce: www.lmc-caravan.de

Další informace na naší stránce: LMC

Inzerce – prodej, pronájem a koupě vozidel LMC

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!