Společnost Hymer GmbH & Co. KG na novém podvozku Mercedes-Benz Sprinter představila model B-Class ModernComfort a facelift modelu Hymer ML-T již v květnu. Další velké představení modelů Hymer B-MC I 580, Hymer B-MC T 580 a Hymer ML-T 580 se konalo na Caravan Salonu v Düsseldorfu. Tentokrát je k dispozici jejich speciální verze Edition1One, která je pro typ limitována počtem 150 kusů.
Většinou při koupi nového obytného automobilu je třeba počítat s dlouhou dodací lhůtou. To neplatí v případě exkluzivních modelů Edition1One. „S nálepkou Edition1One obdrží naši zákazníci svůj vysněný automobil týden po tom, co učiní objednávku, čili dokud oficiálně dorazí automobil k prodejci už se mohou připravovat na dovolenou,“ říká Christian Bauer, ředitel společnosti Hymer GmbH & Co. KG. „Všechny naše speciální modely jsou založeny na novém modelu Mercedes-Benz Sprinter, mají komplexní standardní vybavení s exkluzivním balíčkem speciální edice a zůstávají pod hranicí 3,5 tuny dokonce i se čtyřmi cestujícími„.

První v odvětví: spolupráce mezi firmami HYMER a Mercedes-Benz Vans

Modely B-Class ModernComfort jsou pozoruhodné svou mimořádně nízkou hmotností, zdokonalenou aerodynamikou, výrazným nárůstem úložného prostoru v důsledku dvojité podlahy, stejně jako standardní nádrží na čistou vodu o objemu 180 litrů a 150-litrovou nádrží na odpadní vodu. Oceněné SLC šasi pro modely B-MC I 580 a B-MC T 580 je kombinované výlučně s novým podvozkem Mercedes-Benz Sprinter. Úzká spolupráce mezi společnostmi Hymer a Mercedes-Benz vedla k vytvoření unikátního obytného automobilu na trhu tohoto odvětví. Model Hymer ML-T 580 je založen na novém Mercedes-Benz Sprinter s pohonem zadních kol. Hymer Edition1One

Výjimečnost a hladká jízda jako standard

Vozidla přicházejí se spoustou doplňků, jako je poloautomatická klimatizace TEMPMATIC a kožený volant. Originální 16-palcová kola z lehkých slitin značky Mercedes-Benz, povrchová úprava Metallic Silver pro integrované automobily a Metallic Tenorite Grey pro kabinu polointegrovaných obytných automobilů dělají Edition1One opravdu atraktivním vozidlem. Označení pořadovým číslem z omezeného vydání je další pozoruhodnou vlastností. Exkluzivita modelů se odráží i v designu interiéru. Na výběr je volba mezi dvěma dřevěnými povrchovými úpravám v kombinaci s čalouněním z imitace kůže. Standardní nepřímé osvětlení vytváří uvnitř automobilu jedinečnou atmosféru. Příjemně působí například i zdobení logem Edition1One.

Vozidla standardně nabité technologiemi

Modely ModernComfort třídy B mají například novou 9G automatickou převodovku s měničem točivého momentu s výkonem 177 koní a funkcí Hold, zatímco model ML-T je dodáván s automatickou převodovkou 7G-Tronic s výkonem 163 koní. Všechny modely Edition1One jsou vybaveny funkcí ECO start / stop. Multimediální systém Mercedes MBUX s dotykovým 10,25 palcovým displejem, včetně navigace, DAB a reverzní kamerou s multifunkčním volantem nabízí nejnovější multimediální aplikace, přičemž je mimořádně snadno ovladatelný. Polointegrované vozidla B-MC T a ML-T mají nad kabinou řidiče panoramatickou střechu, která se dá manuálně otevřít. Na vstupních dveřích nechybí síťka proti komárům, jakož i žaluzie v kabině. Integrovaný systém B-MC I se může pochlubit dveřmi řidiče s elektrický stahovacím oknem a osvětlením schůdek. Hymer Edition1One Všechny tři modely mají možnost přeměny dvou samostatných lůžek v zadní části vozidla na obrovskou oázu na spaní. Všechny tři modely jsou dodávány s přídavným zásuvkovým modulem sestávajícím z pěti 230 V a dvou zásuvek 12 V, jakož i dvou duplovaných portů USB včetně obložení kuchyňské stěny. Pro večerní odpočinek je k dispozici 32-palcový LED TV s integrovanými reproduktory a DVD mechanikou, jakož i inteligentní multimediální systém Hymer s Bluetooth technologií. Dokonce i se čtyřmi cestujícími a komplexními prvky výbavy a doplňky Edition1One zůstávají vozidla pod 3,5 tunovým limitem a nabízejí dostatečnou rezervu zatížení. Modely Hymermobil B-MC I 580, Hymer B-MC T 580 a Hymer ML-T 580 s omezenou edicí jsou k dispozici u dealerů od října 2018.    
Foto: Hymer

Reklama