Fiat se rok po představení prototypu elektrického E-Ducata chystá spustit jeho produkční verzi. Oblíbená dodávka bude nejprve podrobena praktickým testům partnerských zákazníků a objednávky, s prioritou na evropský trh, začne Fiat přijímat již v následujících měsících. V historii Ducata, který debutoval před 39 lety, se tak otevírá nová kapitola.

E-Ducato bude pro celou řadu verzi nabízet různé velikosti baterií, s dojezdem v rozmezí od 220 do 360 km (cyklus NEDC) v městské dopravě a různými konfiguracemi nabíjení. Nový elektrický motor byl vyvinut pro objem nákladu 10 až 17 m3, s užitečným zatížením až 1 950 kg. Vozidlo má výkon 122 koní (90 kW) a točivý moment 280 Nm. Maximální rychlost je omezena na 100 km / h.

E-Ducato využívá data, které vývojáři analyzovali z více než 28000 propojených vozidel se spalovacími motory, které urazily přes 50 milionů kilometrů, aby zohlednily všechny potřeby zákazníků, jako dynamika, zatížení a environmentální aspekty. Pokud E-Ducato přinese pro profesionály solidní argumenty, zůstává otázkou, zda se vývojáři vozů pro volný čas poohlédnout i po tomto 100% elektrickém základě pro obytné automobily.

Fiat E-Ducato
Foto: Fiat