S novým modelem Kreos 8009 chce italská společnost Laika povýšit úroveň cestování a komfortu. Nová vlajková loď je postavena na podvozku Iveco Daily 65C s motorem o výkonu 180 koňských sil. Zatímco sesterské modely 7009 a 7012 dosahují délky 7,96m, 8009 dosahuje úctyhodných 8,29m. Kreos drží na silnici krásné a slibuje i skvělý jízdní komfort díky automatické převodovce a samonivelačnímu systému pneumatického odpružení (původně od Iveca). Vše jmenované patří navíc do základní výbavy.

Laika Kreos 8009

Unikátní je i systém osvětlení, speciálně vyvinutým pro Laiku. Ten umožňuje ovládat nejen jas osvětlení, ale i barevnou teplotu, od nejchladnější po nejteplejší a to pomocí dálkového ovládání. Kromě toho, osvětlení obývacího prostoru a prostoru určeného na spaní může být upraveno nezávisle na sobě, takže si můžete vytvořit své ideální prostředí pro každou část svého obytného automobilu. Všechno osvětlení bylo navrženo promyšleně pro každou činnost, ať už je to čtení, vaření nebo jednoduše odpočinek. Jednotlivé zdroje osvětlení v Kreose 8009 jsou umístěny v několika úrovních, nad a pod vrchními skříňkami a podélně podlahy.

Kabina řidiče a spolujezdce je velmi pohodlná. Přispívají k tomu nástupní dveře na obou stranách, opatřeny navíc prodlouženými schůdky. Tento systém patří mezi další exkluzivity společnosti Laika. Kreos se může pochlubit extra širokými vstupními dveřmi, které jsou nejen praktické, ale hlavně bezpečné a zároveň stylové. Obývací prostor je opatřen kvalitním čalouněním a nejnovějším ergonomickým nábytkem, který je hlavně pohodlný a poskytuje prostor pro komfort a zábavu. O tu se postará i velký výsuvný 32 „TV.

Přečtěte si také:  Adria Supersonic, nová řada integrovaných obytných aut se základem Mercedes-Benz

Kuchyň je navržena prakticky a vkusně se stylovými detaily, včetně kvalitní pracovní desky, zatahovacího držáku pro kávovar a troubou nad ledničkou ve standardu. Pro kuchaře je k dispozici volitelná výbava s vestavěnou troubou s grilem a mikrovlnou troubou.

Laika Kreos 8009
Vnitřní uspořádání Laika Kreos 8009

V zadní části vozu se nachází dvojice mimořádně pohodlných lůžek (každé 200×85 cm) s výškově nastavitelnou hlavovou částí. Ložnice je navíc vybavena posuvnými dveřmi, což zajišťuje maximální soukromí.

V celém automobilu se nachá množství odkládacího prostoru. V ložnici s nacházejí šatní skříně, velké automaticky osvětlené zásuvky pod lůžky a skříňky pod stropem. Stejně jako u ostatních modelů Kreos A-Class, sprchový kout je důmyslně vybaven výsuvnými poličkami, které ho v době, kdy neslouží svému účelu, přemění na skříň. Obrovský prostor se nachází ve vyhřívané garaži, přístupné z obou stran.

Přečtěte si také:  Dovra Rig na bázi Mercedes-Benz Sprinter: obytná dodávka do nepohody

Další důvody ke spokojenosti, které je třeba poznamenat:

  • exkluzivní vstupní dveře Laika
  • topení ALDE
  • podlaha z jednoho kusu, bez schodů
  • úložný prostor (ve dvojité podlaze, pod lůžky apod.)
  • Laika „Welcome Home“ systém, které ovládá pomocí dálkového ovládání exteriérové ​​a interiérové ​​osvětlení
Foto: Laika

Laika Caravans SpA
Italský výrobce obytných automobilů s 50letou historií společnosti má s jejich stavbou bohaté zkušenosti. Typický, čistý italský design zvenčí i zevnitř činí modely značky Laika atraktivními. Jako dceřiná společnost německé skupiny Erwin Hymer Group chce přesvědčit i jejich praktičností a solidností. Designéři Laika vědí, jak chytře zkombinovat formu a funkci elegantním způsobem. Modelová řada vozů Laika se pohybuje ve středním až vyšším cenovém segmentu.

Domovská stránka výrobce: www.laika.it

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Laika

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Laika

Přečtěte si také:  Integrovaný vůz Laika Kreos byl oceněn na MMM Awards a German Design Award

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!