Reklama

Největší a nejluxusnější obytný automobil, který společnost Morelo dosud vyrobila. Prémiový výrobce představí na letošním Caravan Salonu v Düsseldorfu svou novou vlajkovou loď, Morelo Grand Empire. Model, který představuje špičkový produkt, vzešel z jasného cíle: vyrábět nejkrásnější obytný automobil všech dob.

Německá společnost Morelo za poslední desetiletí významně pokročila nejen ve svém vlastním vývoji, ale i v celém odvětví luxusních obytných automobilů. Situace na trhu, kdy je za poslední roky zaznamenán vysoký pohyb, výrobcům obytných vozů přeje. Současně se mění i potřeby zákazníků. Požadavky na prostor, pohodlí, výkon, bezpečnost a design se neustále zvyšují. Reakcí na tyto skutečnosti je rozhodnutí společnosti Morelo uvést na trh svoji novou vlajkovou loď. Výsledkem je Morelo Grand Empire, který svou výjimečnou kvalitou a pozorností zaměřenou na detaily má zastínit všechno, co dosud existovalo.

Reklama

Nejkrásnější obytný vůz všech dob

Na začátku vzniku byla položena otázka správného podvozku. Vzhledem k velikosti vozu se při jeho výběru museli zohlednit takové aspekty, jako je cestovní komfort, bezpečnost a samozřejmě jednoduchá manipulace. Zároveň se nechtěli dělat kompromisy v konstrukci a vybavení, protože Grand Empire má být modelem, který stanoví nové standardy.

Nakonec vznikl na velkoformátovém podvozku Mercedes-Benz Actros 1853 s objemem motoru 12,7 l s výkonem 531 koní a točivým momentem 2400 Nm luxusní obytný vůz, který vyniká svou manévrovatelností, mimořádnou bezpečností, nejmodernějšími technologiemi a přesvědčivým, výjimečným designem.

Morelo Grand Empire
Morelo Grand Empire (Foto: Morelo)

Linie designu stanovuje nové standardy. Namísto tradičních zrcadel, zabezpečuje systém Mercedes-Benz MirrorCam při manévrování, zatáčení nebo změně jízdního pruhu ještě větší bezpečnost. Kromě zavedených standardů jsou v interiéru použity ty nejnovější technologie. Všechny kuchyňské spotřebiče jsou ve vysoké kvalitě a pracují při 230 V. Kromě solární technologie a velkorysého bateriového systému je prostřednictvím dieselového generátoru zabezpečený nezávislý a především výkonný zdroj energie. I z hlediska pohodlí se od nového modelu dá hodně očekávat. Mimo jiné jsou v obývací části elektricky nastavitelné ergonomické křesla. Na relaxaci neexistují tedy žádné omezení.

Největším vrcholem je bezprecedentní hodnota za peníze vynaložené za vozidlo v luxusní kategorii. V této třídě se jedná o velmi speciální cenu, protože základní vybavení vozidla Morelo Grand Empire již obsahuje téměř všechny dostupné doplňky. Cenové rozpětí by se mělo pohybovat v rozmezí mezi 600 000 až 650 000 Eur.

Premiéra

Prototyp Morelo Grand Empire 110 GSO s Mini Cooperem v garáži a vysouvací obytným prostorem a kuchyní bude představen na letošním Caravan Salonu v Düsseldorfu od 4. do 13. záři.

Stránky výrobce

Zdroj: TZ