Při průjezdu Alpami nezáleží na tom, zda máte koupenou dálniční známku nebo budete platit myto podle ujetých kilometrů. V tomto krásném horském masívu se nachází mnoho přechodů a tunelů, přejezd kterými je zpoplatněn samostatně. Německý ADAC zmapoval nejdůležitější silniční spojení a sestavil graf s aktuálními náklady.

Příprava před cestou

V závislosti na délce tunelu se platí například 5,50 € za rakouský Bosruck-Tunnel (5509 m) až po 44,40 € za 11,6 km dlouhý tunel Mont Blanc mezi Francií a Itálií. Proto by měl každý, kdo má naplánovanou cestu přes Alpy, počítat s dodatečnými náklady a připravit se na ně ještě před tím, než vyrazí na cesty. Pro výpočet poplatků a mýtného lze využít mapy a plánovač cest na stránkách maps.adac.de.

Poplatky za průjezd alpských tunelů a průchodůVzhledem k rostoucí digitalizaci na mýtných stanicích dochází stále k větším technickým problémům s platebními systémy. Aby vše proběhlo v pořádku, pozor při platbě si třeba dát hlavně při problémech na italským mýtných stanicích a při náhradních poplatcích za dálniční dopravu v Rakousku. Například Itálie může požadovat nezaplacené mýtné po dobu až deseti let.

Dálniční známky a mýtné v evropských státech

Zdroj a foto: adac.de