Populární francouzský výrobce Rapido přišel pro rok 2018 se zcela propracovanou modelovou řadou Distinction. Integrované obytné automobily jsou oproti předchůdcům snadno rozpoznatelné díky jedinečné moderní masce chladiče, která je dokonale přizpůsobena novému exteriéru. Rada Distinction pro modelový rok 2018 je modernější a rozrostla se o další exkluzivní modely. Tentokrát celá řada sestává ze čtyř modelů třídy A na podvozku AL-KO.

Rapido Distriction pro rok 2018

Nové půdorysy
Modely i66 a i96 sdílejí stejnou dispozici o délce 7,54m. V jejich interiéru najdeme velký otevřený obývací prostor, kuchyňku ve tvaru písmene L, samostatnou toaletu, koupelnu a oddělenou ložnici. Liší se jedině v zadní části. Model i66 je vybaven dvojicí podélných lůžek, model i96 nabízí zase velkorysou centrální manželskou postel, která je navíc elektricky výškově nastavitelná. Model i96 se může navíc pochlubit edicí Premium Edition a exkluzivními funkcemi. Co se týče vytápění, i66 standardně používá ALDE, u i96 je to volitelný doplněk.

Ostatní modely i165 a i190 jsou větší, jejich celková délka je 7,99 m a jsou to automobily o hmotnosti do 4,4t. Jedná se o luxusní integrované obytné automobily, které představují typický francouzský šarm a savoir-faire. Ve standardu můžeme najít např. topení ALDE, motor o výkonu 150 koní, elektricky nastavitelnou spouštěcí postel, extra široké vstupní dveře do obývacího prostoru a mnoho dalších výhod. Jejich celková nosnost je zvýšená hlavně díky výbavě jako zásobník na čerstvou vodu o objemu 190l, garáž o nosnosti 300 kg, zesílené přední odpružení, speciální AL-KO podvozek s nezávislým zavěšením pro zvýšenou stabilitu, ESP s Traction +, ESC a Hill Descent Control.
Rapido Distiction - půdorysy 2018

Moderní exteriér
Modelová řada Distinction je svou efektivní maskou chladiče od ostatních integrovaných modelů Rapido snadno rozpoznatelná. Pro rok 2018 dostala navíc lakované nárazníky v barvě karoserie, která se může pochlubit zcela novým Premium dekorem a designem s hladkými a moderními linkami.

 

Zbrusu nový interiér
Nejzajímavější přepracování je odhaleno až poté, co vstoupíte do samotného automobilu. Modely série Distriction jsou nyní osazeny moderním a stylovým nábytkem, který je vybaven lesklými bílými dvířky skříněk bez viditelných klik. Korpusy skříněk a vůbec, nábytek celkově je v dekoru masivního javorového dřeva Elegance nebo ve světle lakovaném dekoru Castello.

 

Modelová řada 2018 se navíc může pochlubit množstvím novinek, které zpříjemní soužití s ​​tímto obytným automobilem, jako například:

  • nová výška matrace 155 mm
  • vysoce kvalitní povrchový materiál matrací
  • nová odolná vysoce hustá pěna v sedačkách obývacího prostoru
  • spouštěcí lůžko zabudované do nábytku obývacího prostoru
  • nová podlaha kabiny s LED osvětlením
  • NOVABOX – lepší přístup do servisních prostorů

Více info:

 

foto: Rapido