Nový obytný Ford Transit Custom Nugget umí vytvořit Wi-Fi a nikdo se už nemusí bát, že propásne něco důležitého nebo že se nedostane na sociální sítě. Oblíbený Nugget totiž disponuje zabudovaným modemem, jehož prostřednictvím lze na palubě vytvořit Wi-Fi hotspot s vysokorychlostním připojením k internetu až pro 10 zařízení. Vysokorychlostní internet zajišťuje sériově dodávaný modem FordPass Connect a bezdrátové připojení má dosah až 15 metrů od vozu.

Díky Wi-Fi se člověk cítí v Transitu Custom Nugget ještě víc jako doma. Zákazníci mohou konzumovat online obsah nebo pracovat na dálku. Ať už jsou na dovolené nebo žijí stylem digitálních nomádů. řekl Hans Schep, generální ředitel divize Užitkové vozy ve Ford of Europe.

Přečtěte si také:  Westfalia představila nový kempingový minivan Club Joker Urban na bázi Ford Transit Custom
Zabudovaný modem je jen jedním z technických řešení, která zpříjemňují posádce Transitu Custom Nugget život.

I v této variantě modelu Transit Custom je zákazníkům k dispozici komunikační a zábavní systém Ford SYNC 3 s intuitivním ovládáním hlasem nebo dotykem.

Bezpečnost i komfort jízdy umocňují moderní asistenční technologie z osobních modelů značky Ford, například inteligentní Adaptivní tempomat nebo systém hlídání mrtvých úhlů s podporou jízdy s přívěsem. S parkováním pomůže řidiči Transitu Custom Nugget aktivní parkovací asistent.

Ford Nugget
Foto: Ford

Transit Custom Nugget je poháněn vyspělým vznětovým motorem Ford 2.0 EcoBlue, vyznačujícím se kultivovaným chodem, příznivým průběhem točivého momentu a nízkou spotřebou paliva. Zákazníci mají na výběr varianty o nejvyšším výkonu 96 nebo 136 kW. Obě se standardně dodávají se šestistupňovou manuální převodovkou, na přání je pro variantu 136 kW k dispozici i samočinná skříň. Díky novým opatřením, zaměřeným na snížení spotřeby paliva, je motor EcoBlue až o sedm procent úspornější než dosud.

Přečtěte si také:  Nová, inteligentnější a všestrannější generace kempingového minivanu Ford Nugget

Ford Transit představuje oblíbený základ pro obytné přestavby již od uvedení na trh v roce 1965. Transit Custom Nugget se již úspěšně prodává v Německu a postupně je uváděn na další evropské trhy. Jeho obytná část je rozdělená do tří sekcí a ve voze mohou přenocovat až čtyři osoby. Nugget Plus s prodlouženým rozvorem má navíc toaletu a umyvadlo. Nový Ford Transit Custom Nugget s Wi-Fi hotspotem bude pro český trh dostupný od jara roku 2020.

Zdroj: TZ

Líbil se Vám akromobil.cz?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.